Хамбургер с трудна победа за Купата

Хамбургер се класира трудно за 4-ия кръг на Купата на Германия, след като у дома преодоля съпротивата на традиционно неудобния Кьолн с 2:1 в ранен двубой от турнира.

Лидерът във Втора Бундеслига оказа сериозна съпротива и беше по-активен през първите 45 минути, като представителят на елита владееше повече топката, но без ясна идея как да бъде победен съперника.

Все пак в края на полувремето домакините намериха пролука в защитата, а Байстер успя да се възползва от хубав пас на Янсен и откри резултата в срещата - 1:0 на полувремето.

Веднага след почивката обаче "козлите" успяха да изравнят, а в прегръдките на своите съотборници се озова Матисчук - 1:1. Двубоят продължи равностойно, а феновете се подготвяха за продължения преди на терена да блесни Иличевич.

Резервата се разписа в 85', с което улесни задачата на Хамбургер, който през уикенда има тежък двубой в Бундеслигата - 2:1 и Хамбургер продължава напред.