Хамбургер направи реми с Кайзерслаутерн и доближи антирекорд

Хамбургер завърши 1:1 при домакинството си на Кайзерслаутерн и по този начин записа 10-ия си пореден мач без победа у дома, което е втората най-дълга серия в историята на клуба.

Под ръководството на Томас Дол преди пет години тима регистрира 11 поредни двубоя на „Имтех Арина" без да спечели три точки. Иначе за последно феновете на Хамбургер видяха успех на любимците си при домакинство на 19-ти март тази година, когато Кьолн бе разгромен с 6:2.

Домакините все пак имат извинение за липсата на успех, защото още в 22-ата минута останаха с десетима души на терена, заради изгонването на Райкович с директен червен картон. Играчите от Хамбург обаче демонстрираха характер и след като се оказаха губещи в резултата в 38-ата минута, заради гола на Вит, Паоло Гереро изравни в 65-ата.

Голмайсторът на тима Младен Петрич, който има 4 попадения до момента, не взе участие в двубоя, заради контузия, като същото се отнася и за топреализатора на гостите - Шехтер (3 гола).

„Червените дяволи" пък регистрираха трети пореден мач без загуба, след като бяха спечелили дуела си с Шалке с 2:1 и с Фрайбург с 1:0.

Така Хамбургер вече е с 9 точки на 16-ата позиция, а Лаутерите са с 12 пункта на 13-то място.