Гарет Бейл с два гола за победата на Тотнъм с 3:1 над К.П.Р

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Тотнъм записа победа с 3:1 над Куинс Парк Рейнджърс в лондонското дерби от 10-ия кръг на английската Висша лига. Гарет Бейл отбеляза два гола и подаде за втория за радост на публиката на „Уайт Харт Лейн".

К.П.Р върна един гол през втората част дело на Джей Ботройд и търсеше изненадата, но тогава дойде втория гол на Бейл, който реши изхода в мача.

„Шпорите" стартираха много добре двубоя и обградиха наказателното поле на гостите. Още в третата минута вратарят на гостите Пади Кени трябваше да избива опасен удар на Рафаел ван дер Ваарт. След това холандеца намери по перфектен начин Адебайор, който обаче не уцели вратата след удар с глава от близо. Малко по-късно Бейл и Адебайор сътвориха перфектна контра за Тотнъм, но ударът на последния бе неточен.

Все пак „шпорите" откриха резултата в 21-та минута след красива атака. Ван дер Ваарт намери перфектно Аарън Ленън, който пък от своя страна подаде към Бейл и за уелсеца не бе трудно да се разпише за 1:0. Вторият гол за Тотнъм падна в 33-та минута, когато топката попадна във Ван дер Ваарт на точката на дузпата, холандеца се обърна и прониза вратата на К.П.Р. за втори път.

Гостите получиха неприятна новина с контузия на Фиц Хол още в 8-та минута. На полувремето пък мениджъра Нийл Уорнък направи и останалите две смени в мача. Това даде резултат и в 62-та мита Джей Ботройд върна един гол с глава след центриране от корнер. Изглеждаше, че гостите ще успеят да се върнат в мача със своята упоритост, но Гарет Бейл реши всичко десет минути по-късно. Уелсецът получи топката в наказателното поле от Ван дер Ваарт и с хубав удар не остави шансове на вратаря. До края и двата отбора можеха да отбележат по още един гол, но бяха разконцентрирани в завършващия удар.

С тази победа Тотнъм заема 5-то място с 19 точки, колкото имат и отборите пред него Челси и Нюкясъл.