Гуидолин стартира с победа и място в историята на Суонси (ВИДЕО)

Италианецът Франческо Гуидолин дебютира с победа начело на Суонзи. В мач от 23-ия кръг на Висшата лига, игран на „Гудисън Парк” в Ливърпул „лебедите” победиха като гост Евертън с 2:1.

Това бе втори пореден успех за тима на Суонзи, който се изкачи до 15-ата позиция в класирането с актив от 25 точки. От своя страна пък „карамелите” продължават негативната си серия, като вече в пети пореден двубой не могат да вземат трите точки. Мърсисайдци са 12-ти с 29 пункта.

Гилфи Сигурдсон даде преднина на гостите в 17-ата минута след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар, отсъден за глупаво нарушение на Тим Хауард срещу Андре Аю. В 25-ата минута Гарет Бари изравни резултата със страхотно попадение. Опитният полузащитник се разписа, след като засече с пета центриране от корнер на Жерард Деулофеу.

В 33-ата минута Суонзи отново излезе напред след отлична контраатака. Ганайският голмайстор на тима Андре Аю бе изведен на чиста позиция, след което отправи изстрел, който се отклони в тяло на бранител на „карамелите” и влетя неспасяемо във вратата.

След почивката играчите на Роберто Мартинес се впуснаха в неспирни атаки в търсене на изравнително попадение. В 70-ата домакините имаха сериозни претенции за дузпа, след като при центриране на Шеймъс Колман, топката се удари в ръката на бранител на гостите, но реферът остана безмълвен.

До края на двубоя мърсисайдци направиха куп пропуски пред вратата на „лебедите”, като най-фрапантният от тях бе секунди преди последния съдийски сигнал. Главно действащо лице отново бе десният бранител Шеймъс Колмън, който пропусна да изравни останал сам на метър от голлинията.