Гуардиола иска първото място в групата

снимка: БГНЕС

Треньорът на Барселона Пеп Гуардиола заяви, че тази вечер футболистите му ще играят в поредния мач на Шампионската лига срещу Спортинг Лисабон, за да осигурят първото място в групата.


„Ако играем добре срещу Спортинг, ще можем да завършим първи в групата. Никога не мисля, че някой мач е без значение. Това дали ще победим или загубим, ще зависи от играта ни и от това ще се реши дали ще завършим първи или втори в групата. Искам играчите ми да се справят добре. Искам те да са амбициозни, да преследват целта и да бележат." заяви наставникът на "каталунците". Той коментира и това колко е важен Лео Меси за отбора му: "С Иниеста и Меси ще бъдем много по-силни и въпреки че Лео е много важен за нас, той знае, че не може да играе винаги и трябва да се пази от контузии." заяви Гуардиола.