Гуардиола: Гордея се с играчите си

снимка: d.yimg.com

Треньорът на Барселона Пеп Гуардиола беше много спокоен снощи, след като играчите му показаха много професионално представяне и отстраниха Бенидорм с 1:0 в реванша за Купата на краля. Преди мача Гуардиола имаше притеснения, че футболистите му ще подценят срещата и ще получат неприятна изненада.

 

„Това беше един от най-важните ни мачове. Повече от доволен съм от желанието на отбора и се чувствам горд от играчите си. През първата част искахме да наложим нашия ритъм на игра, но Бенидорм бяха много компактни и ни караха много да се движим. Натиснахме повече през втората част и успявахме по-често да им открадваме топката. Бенидорм спечели моето уважение и възхищение. Имат млад треньор, който подготвя отбора много добре и имат усещане, че нямат нищо да губят, а само могат да спечелят, а това направи мача много труден за нас." завърши Гуардиола.