Дрогба може да получи глоба от Футболната асоциация

Дидие Дрогба може да получи глоба от Футболната асоциация на англия, след като хвърли монета по феновете на Бърнли в снощния мач за Карлинг къп, който Челси загуби. Нападателят на „сините" отбеляза първия гол в мача, но не можа да отпразнува попадението си, защото предмет падна на игрището. Дрогба показа неприличен жест към гостуващата пуплика и хвърли монета към тълпата. Сега обаче тези му действия ще бъдат разследвани.

 

Котдивоарецът реши да се извини, но това изглежда няма да е достатъчно, за да избегне наказание. Самият футболист коментира инцидента така: „Искам да изясня случая. Опитах се да се зарадвам и започнаха да ме целят. Най-голямата ми грешка беше, че хвърлих предметите обратно. Ако някой е наранен, искам да се извиня за това. Това не е нещо, което трябва да правя по време на футболен мач и пак се извинявам. Действах импулсивно и съжалявам. Беше просто една грешка." заяви Дрогба, който получи жълт картон заради проявата си.