Гуардиола: Дано да си научим урока от мача с Осасуна

снимка: БГНЕС

Пеп Гуардиола беше доволен от победата на Барса над Осасуна след оспорван мач в Памплона, но по-важно за треньора на „каталунците" е отборът да научи урока от този мач.

 

Барселона успя да поведе, но позволи обрат веднага след подновяването на играта след почивката. Шави и Меси успяха да донесат победата на отбора от столицата на Каталуния.


„Играхме много експлозивно в края на втората част. Бяхме превъзходни и през първата част, но не се представихме добре през второто полувреме преди да ни поведат. Само талантът на футболистите ни ни извади от трудната ситуация.

 

Ще е добре да разберем, че още не сме шампиони. Все още има много мачове. През втората част се видяха част от слабостите си и не можем да си позволим повече да ги показваме", заяви Гуардиола.

 

В сряда 14.01.2009 г. Барселона посреща Атлетико Мадрид във втория мач между двата отбора от осминафиналите в турнира за Купата на Краля. В първата среща преди седмица "каталунците" си осигуриха удобна преднина след победа с 3:1 като гости.