"Гръм" удари Клипърс в Оклахома

Оклахома Сити Тъндър продължиха с отличната си игра и тази нощ, след като в дербито от Западната конференция срещу Лос Анджелис Клипърс спечелиха безпроблемно със 105:91, като в нито един момент не изоставаха в срещата.

"Гръмотевиците" почнаха страхотно срещата, а освен това задържаха опонента си до под 42% в стрелбата. По този начин Оклахома записаха 40 победа в 41 мача, в които са задържали съперника под този процент.

Домакините често повеждаха с двуцифрена точкова разлика, но силни изяви на Пол и Грифин успяваха да стопят аванса.

Това се промени в третата четвърт, в която Ибака и компания удържаха поривите на "ножиците" и спечелиха частта с 30:29. Преди седмица при загубата си от момчетата на Док Ривърс Тъндър допуснаха обрат именно в тази четвърт.

Кевин Дюрант направи пореден силен двубой, като завърши срещата с 28 точки, 8 асистенции, 6 борби и само една грешка. Ръсел Уестбруук беше под нивото си, но все пак добави 12 точки, а 17 имаше Серж Ибака.

Крис Пол отново беше лидер на Клипърс, като продължи да подобрява новия си рекорд за дабъл-дабъл от точки и асистенции. Той вече има 13 поредни мача с подобно постижение, задминавайки Меджик Джонсън. Тази вечер гардът записа 17 точки и 12 завършващи подавания, а Грифин вкара 27 точки.

В другата среща, завършила преди броени минути, Чикаго Булс записаха тежко поражение от Денвър Нъгетс, губейки с 87:97, най-вече заради слабата си игра в нападение през третата четвърт.

Джордан Хамилтън завърши със 17 точки за победителите, а общо 6 играчи на "златните буци" завършиха с двуцифрен точков актив. Дерик Роуз пък реализира 19 точки, но това не беше достатъчно за победата.