Дунав ужилен в Русия

снимка: dunav8806.com

Баскетболистките на Дунав 8806 загубиха от отбора на Чеваката с 65:84 (15:20, 17:26, 17:17, 16:21) във Вологда в среща от груповата фаза на турнира за Еврокупата на ФИБА.

Единственият представител на България в европейските клубни турнири по баскетбол при дамите започна по-добре мача. Първата точна стрелба бе дело на Тия Люис, а малко по-късно плеймейкърът на русенският тим и швейцарската национална селекция Каролин Тюрен добави тройка за 5:2.

5 минути след началната сирена домакините излязоха за първи път напред в резултата след тройка на Людмила Сапова за 9:8. В края на първата четвърт „пчелите“ от Вологда водеха с 5 точки за 20:15.

След подновяването на играта „дунавки“ продължиха да се държат близо до своя съперник. Две тройки на Виолина Кочева намалиха изоставането им до 2 точки за 24:26 7:26 мин. преди почивката. След около 3:30 мин. домакините успяха да направят аванса си двуцифрен за 37:26, а полувремето приключи при 46:32 в тяхна полза.

Руският отбор успя да запази преднината си и дори да я увеличи на няколко пъти до 16 точки. Опитите на момичетата на Георги Божков да променят развоя на събитията с по-агресивна игра пък даде жертва с напускането на Шанте Еванс за 5 лични нарушения още през третата четвърт, приключила при 63:49 за Чеваката.

Състезателките на Дунав 8806 хвърлиха много сили да се върнат в мача и малко след подновяването на играта намалиха изоставането си до 10 точки. Умората в техните редици обаче започна да си личи и те допунаха нова силна серия на съперника. Така 5 минути преди края таблото показваше 75:57. Финалната сирена дойде при 84:65 за руския отбор.

За „дунавки“ най-резултатна бе Тия Люис с 14 точки и 9 борби. Цветомира Шаренкапова добави 13 точки, а Каролин Тюрен реализира 11.

За домакините Вики Бо вкара 16 точки, а 19-годишната Албина Ражова завърши с 15 точки.

Така шампионът на България за последните две години остава на последното място в група Б на Еврокупата на ФИБА с актив от 3 точки след три загуби. Останалите три тима – Норшьопинг Долфинс, Мерсин Буюкшехир и Чеваката Вологда са с по 5 точки.

Следващият двубой на „сините феи“ от надпреварата е на 28 ноември от 18:30 ч. българско време в Турция срещу Мерсин.

Междувременно те приемат тима на Хасково 2012 в мач от шампионата на НБЛ-жени на 25 ноември, понеделник, от 18 ч. в зала „Дунав“ в Русе.