Грък е шампионът на турнира в Пловдив

Теодорос Ангелинос от Гърция триумфира на международния турнир по тенис на червени кортове в Пловдив.

Поставеният под номер 1 Ангелинос направи цели 12 двойни грешки, но успя да се наложи над финала над петия в схемата Хлеб Сахаров (Франция) в много оспорван мач с 6:4, 4:6, 6:4 след малко повече от три часа игра.

29-годишният грък започна отлично срещата и поведе с 3:0. Той сервираше за сета при 5:3, но не успя да спечели подаването си.

В следващия гейм Ангелинос проби отново, за да взема първата част след около час игра. Вторият сет вървеше равностойно, но в деветия гейм Сахаров реализира единствения пробив, след което изравни резултата при собствен сервис.

В решаващата трета част Ангелинос поведе с 4:1, но французинът успя да си върне пробива. При 5:4 гръцкият тенисист отново спечели подаването на съперника си, за да триумфира.

Това е пета титла на сингъл в кариерата на Ангелинос и първа за сезона. Така той заработи 18 точки за световната ранглиста и 1440 долара от наградния фонд.