Гришо започва срещу руснак в Стокхолм, днес играе на двойки

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започва защитата на титлата си в Стокхолм срещу Теймураз Габашвили.

Гришо е поставен под №2 в схемата на "If Stockholm Open", който е с награден фонд 593 705 евро и затова почиваше в първия кръг, докато Габашвили си осигури мач с шампиона след победа с 6-2 6-4 над колумбиеца Алехандро Фая.

Както личи и от името му, 28-годишният Габашвили е с грузински корени, но е избрал да защитава цветовете на Русия. В момента той заема 59-то място в ранглистата на ATP, а рекордното му класиране е №52, постигнато през настоящия сезон.

Това ще бъде втора среща между Григор Димитров и руснака, като първият им мач бе на турнира в Хюстън през 2011 г., когато Габашвили се наложи в два сета (7-6(4) 6-3).

Ако оправдае предварителните очаквания и вземе реванш от съперника си, то на четвъртфиналите 23-годишният хасковлия ще срещне някой измежду Жереми Шарди, Джак Сок, Андрей Голубьов и представителя на домакините Елиас Имер.

Двубоят между Гришо и Габашвили ще се играе в сряда или четвъртък, а днес първата ни ракета започва участието си в Стокхолм на двойки.

Димитров и партньорът му Пиер-Юг Ербер ще се изправят срещу водачите в схемата Хориа Текау и Жан-Жулиен Роже. Мачът е първи в програмата на корт №1 и ще започне от 13:00 часа българско време.

Григор има да защитава 250 точки от миналата година и ако успее отново да триумфира в Стокхолм, то той няма да ги прибави към актива си световната ранглиста.

Залогът обаче не никак малък за нашето момче, ако иска да запази шансовете си за участие в заключителнич турнир на ATP в Лондон.

Водач в схемата е Томаш Бердих, а сред останалите поставени личат имената на Кевин Андерсън (№2) Александър Долгополов (4), Жереми Шарди (6) и Фернандо Вердаско (7).