Гришо се срина и в Маями

Григор Димитров допусна изненадващо и много болезнено поражение от французина Жереми Шарди с 4:6, 4:6 и отпадна в третия кръг на "Мастърс" турнира в Маями. Поставеният под №3 в схемата българин стартира в надпреварата с обрат срещу германеца Максимилиан Мартерер, но още във втория си мач разочарова и отстъпи на 90-ия в света Шарди, който го проби по веднъж в двата сета. Така Гришо отново се провали след ранните си отпадания преди това в Дубай и Индиън Уелс.

В първия сет двамата печелеха подаванията си до последния десети гейм, в който Шарди стигна до пробив и триумфира с 6:4. Гришо имаше само един шанс да пробие подаването на съперника в петия гейм, но го пропусна.

Втората част бе като огледална на първата, започвайки по същия начин и завършвайки отново с пробив за французина в последния гейм.

Първата ракета на България допусна втора загуба от Шарди при петия им сблъсък в историята. В първите два кръга световният №90 елиминира Рожерио Дутра Силва и сънародника си Ришар Гаске, а на осминафиналите очаква победителя от срещата между Милош Раонич и Диего Шварцман.

Сблъсъкът започна с гейм на нула в полза на Шарди. Димитров веднага отвърна на удара и също спечели своето подаване без грешка. Едва в третия гейм някой от двамата успя да спечели точка при сервис на другия. Гришо направи това дори на два пъти, но отново французинът взе гейма и пак поведе. Българинът също победи на свое сервиране, а петият гейм бе изключително равностоен и в него Григор дори имаше един шанс за пробив, но не се възползва. Двамата взеха трудно и следващите си подавания. В десетия гейм Димитров бе пробит и Шарди спечели сета с 6:4.

Втората част стартира като първата с бърз сервис гейм за французина и също толкова експресен отговор на българина със спечелено подаване на нула. Следващите два гейма обаче двамата си взеха малко по-трудно, като при сервиса на Гришо съперникът му на няколко пъти имаше шанс за пробив. Тенисистите спечелиха по още две подавания, за да се стигне до 4:4. И тази част приключи по подобие на първата. Шарди отново взе подаването си и в последния гейм стигна до пробив за 6:4 и крайната победа.