Гришо изхвърча безславно от Вашингтон

снимка: Фейсбук Sofia open

Григор Димитров приключи участието си на турнира Citi Open във Вашингтон, след като загуби с 4:6, 2:6 от Данийл Медведев за 63 минути игра. Така първата ни ракета отпада в третия кръг на турнира от сериите АТР 500. В първи кръг Гришо почиваше, а във втория се справи трудно със съпротивата на Кайл Едмънд и го победи с 7:5, 4:6, 6:3.

По-рано през сезона Димитров се наложи над руснака на турнира в Куинс, но сега Медведев показа на какво е способен и изненада най-добрия български тенисист с играта си. Иначе ритъмът на двамата бе нарушен от това, че двубоят започна с 2 часа по-късно от обявеното.

Григор нямаше особени шансове да вземе първия сет. Руснакът проби в петия гейм, но Димитров бързо върна пробива и влезе в ритъм. Това обаче не му помогна, защото Медведев пак проби и дори не даде точка на Гришо, когато сервираше за сета.

Във втория сет 26-годишният хасковлия имаше първа възможност да вземе подаване на съперника в четвъртия гейм, но я пропиля. В следващия гейм самият той бе пробит и така отпадна безславно в американската столица. Медведев пък продължава към 1/4-финалите.