Григор Димитров започна с лесна победа в Индиън Уелс

Григор за трети пореден път срещу Гулбис

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна много убедително участието си на турнира от сериите „Мастърс“ в Индиън Уелс.

Григор продължава с добрите си изяви на корта след като миналата седмица триумфира на турнира в Акапулко.

Тази нощ той стартира във втория кръг на Индиън Уелс и победи с 6:4, 6:3 холандеца Робин Хаасе. По този начин българинът си осигури мач с Ернест Гулбис в третия кръг.

Любопитното е, че двамата вече играха два пъти през последния месец. Първо латвийския тенисист спечели в Ротердам, но след това Гришо триумфира по пътя към титлата в Акапулко.

Двубоят с 46-ия Робин Хаасе не започна по най-добрия начин за Григор. Още в третия гейм той допусна пробив на нула. Гришо направи корекции в играта си веднага и върна пробива след много дълъг гейм. Първо Хаасе спаси спаси три точки за пробив, а след това допусна грешка.

4071628

Григор Димитров заигра още по-стабилно от сервис и при резултат 5:4 стигна до два сетбола, където Хаасе заби топката в мрежата и Гришо поведе с 1-0 сета.

Играта на българина бе доминираща във втория сет. Хаасе успя да удържи до 2:2 преди Гришо да вземе гейм на нула и да направи пробив. След това той спечели подаванията си и затвори мача без никакви проблеми. Последната точка на Григор дойде след силен сервис и ас в полето на Хаасе.

Това е втора победа за българския тенисист над Робин Хаасе. Той ще играе с Ернест Гулбис за място в четвъртия кръг. Чехът Томаш Бердих, който е в потока на Григор, отпадна снощи изненадващо от Роберто Баутиста (Испания).