Григор Димитров срещу Цонга в опит за първи Мастърс финал тази вечер след 22:00

Първата ракета на България Григор Димитров записа три поредни победи на Мастърса в Торонто, а тази вечер ще се изправи срещу Джо-Уилфред Цонга в спор за място на финала.

Снощи 23-годишният хасковлия изтръгна изключително драматичен успех с 5-7 7-5 7-6(6) над Кевин Андерсън, като Гришо спаси и два мачбола срещу южноафриканския гигант.

Двубоят между Григор Димитров и Цонга е втори в програмата на Централния корт и ще започне в събота вечер около 22:00 часа българско време. Мачът ще бъде излъчван в ефира на F+, а развитието му на живо гейм по гейм ще може да проследите в Sporta.bg.

Това ще бъде четвърта среща между Гришо и французина, а българинът може да се похвали само с един спечелен сет срещу Цонга.

Ако този вечер Димитров запише първата си победа над френския си съперник, то на финала ще се изправи срещу победителя от другия полуфинал, в който ще спорят Роджър Федерер и Фелисиано Лопес, които играят след Гришо и Цонга.