Григор Димитров срещу Анди Мъри в директна битка за място в Лондон

снимка: Guliver/Getty Images

Най-добрият български тенисист Григор Димитров продължава участието си на турнира от сериите "Мастърс" в Париж.

Вчера Гришо отнесе уругваеца Пабло Куевас, давайки му само три гейма за целия мач - 6:0, 6:3, а днес се изправя в мача на истината срещу един от директните си съперници за заключителния за сезона турнир на ATP в Лондон - Анди Мъри.

Шотландецът също почиваше в първия кръг, а във втори отстрани представителя на домакините Жулиен Бенето.

Мачът между Гришо и Мъри е трети в програмата на Централния корт и ще започне около 15:00 часа българско време.

Двубоят е шести в съперничеството между двамата тенисисти, като Мъри е играчът от т.нар. преди "голяма четворка", срещу когото българинът се представя най-добре. Балансът е 2-3 победи в полза на шотландеца, но за сметка на това Димитров спечели последните им два мача, като особено болезнена за Мъри не успехът му на тазгодишния Уимбълдън, където Гришо го детронира по категоричен начин - 6-1 7-6(4) 6-2 на четвъртфиналите.

Може да се каже, че това не е един от най-добрите сезони в кариерата на Анди Мъри, след като в един момент той дори изпадна от топ 10, в точно сега шотландският боец е в страхотна форма, а доказателство за това се двете поредни титли във Виена по-миналата и Валенсия миналата седмица.

Със сигурност ни очаква интересен двубой, а залогът е него е по-висок от всякога - място сред 8-те най-добри през годината, които ще спорят за титлата в Лондон.

Мъри също призна това на пресконференцията си след мача с Бенето. "Григор все още има прилични шансове за класиране за Лондон, така че ще бъде пределно мотивиран и той. Със сигурност ще е интересен мач", коментира очакванията се за днешния сблъсък Мъри.

Българинът трябва да стигне поне до полуфиналите във Париж, за да има реален шанс за квота за Лондон, а участие във финала ще бъде още по-сигурен вариант за изпълнение на целта.