Григор Димитров се изложи яко срещу аутсайдер

Григор Димитров се завърна към лошите си времена и отпадна в първия кръг на турнира на твърди кортове в зала в швейцарския град Базел с награден фонд 2,152 милиона евро.

Поставеният под номер 6 Димитров загуби от Жил Мюлер (Люксембург) със 7:6(9), 4:6, 4:6 след 2:21 часа игра.

Хасковлията доминираше в първия сет, но пропусна пет възможности за пробив, включително и два сетбола в 12-ия гейм, а след това той пропиля и аванс от 6:3 точки в тайбрека, в който все пак стигна до успеха с 11:9 при седмия се сетбол.

Втората част започна отлично за Димитров, който проби на старта и след това дръпна с 3:1, но тук започна спадът в играта на българина, който позволи на 33-годишния Мюлер да вземе пет от следващите шест гейма, за да изравни резултата.

При 3:3 и сервис на левичаря от Люксембург в решаващия трети сет Димитров поведе с 40:0, но пропусна трите поредни възможности за пробив.

Вместо това 37-ият в света Мюлер стигна до два мачбола при подаването на съперника в деветия гейм и успя да реализира втория след неточно отиграване на българина.

Димитров заработи 12035 евро, но няма да прибави точки към актива си за класацията на АТП, в която заема 18-ото място.