Григор Димитров получи "уайлд кард" за турнира в Ротердам

снимка: grigor-dimitrov.com

Младият български талант Григор Димитров получи "уайлд карт" за големия турнир  в Ротердам, който е с награден фонд 1 445 000 евро. В турнира участие ще вземат световният номер 1 Рафаел Надал, Анди Мъри и други звезди на светочният тенис.

 

Холандската легенда в тениса Рихард Крайчек, който е директор на турнира похвали българският тенисист.

 

"За третатият "уайлд кард" избрахме един изключителен талант от България," заяви шампионът от "Уимбълдън" през 1996 година пред официалния сайт на турнира.

 

Григор Димитров е участвал и на други престижни турнири, като този в Хертогенбош, където загуби от Игор Андреев. Гришо участва и в турнири в Базел и Мадрид, като в испанската столица загуби от французина Флоран Сера още в първия кръг на надпреварата.