Естония ни отупа с 3:0 за Фед Къп

снимка: lta.org.uk/

Женският отбор по тенис на България претърпя тежко поражение от Естония в мач от турнира "Фед Къп" в Талин (група 1 на зона Европа/Африка).

 

Подкрепяни от местната публика, естонките спечелиха и трите мача, два на сингъл и един на двойки. В първия Елица Костова оказа слаба съпротива на Марет Ани (№109 в световната ранглиста) и отстъпи с 2-6, 2-6. След това първата ни ракета Цветана Пиронкова загуби от 24-ата в света Кая Канепи с 6-7 (6-8), 2-6. Последва поражение за националките ни и двубоя на двойки, който вече беше без значение. В него Елица и Цвети бяха надиграни от Ани и Канепи в три сета 6-1, 4-6, 6-2.

 

Българският отбор е в група с три отбора, докато останалите три групи са с по четири тима. Срещите в групите ще продължат до петък, а в събота са плейофите (за класиране за плейофите за Световна група II, за оставане в групата и за разпределение на местата). Следващият ни съперник Хърватия е в състав Йелена Костанич Тошич (№101), Йелена Панджич (№163), Санда Мамич (№198) и Ана Върлич (№218). /БГНЕС