Григор Димитров отпадна още на старта на Australian Open

Най-добрият български тенисист Григор Димитров приключи участието си на сингъл на Australian Open, след като допусна загуба с 4:6, 2:6, 4:6 от поставения под номер 32 в основната схема Жулиен Бенето (Франция) още на старта на надпреварата в Мелбърн.

Гришо не успя да се противопостави на опитния французин и претърпя тежко поражение, като това бе трети мач между двамата и първа победа за Бенето.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за българина, който проби съперника си още в първото му подаване и поведе с 3:0. След това обаче Бенето спечели следващите пет гейма, пробивайки на два пъти сервиса на Гришо, преди 21-годишният хасковлия да спре серията му, за да доведе нещата до 4:5. Последва бърз гейм в полза на французина, с който той затвори първия сет в своя полза - 6:4.

До края на мача Жулиен Бенето бе пълен господар на корта, като във втората част направи още два пробива, за да се поздрави с бърз успех с 6:2, а в целия сет Григор Димитров дори не успя да достигне до точка за пробив.

Оказалият се последен трети сет бе най-равностоен, като двамата тенисисти спечелиха първите си три подавания за 3:3, след което Бенето реализира петия си пробив в мача и при 5:4 сервираше за победата. Гришо имаше шанс да се върне в мача, след като поведе с 40:15 и имаше две възможности за пробив, но в крайна сметка французинът успя да измъкне подаването си и да затвори сета с 6:4, а с това и мача.

Така Григор Димитров приключи безславно участието си на сингъл в Мелбърн, а Жулиен Бенето продължи към втория кръг, където ще срещне победителя от двубоя между сънародника си Едуард Роже-Васлен и преминалия през квалификациите белгиец Рубен Бемелманс.

За Гришо остава утехата, че все пак продължава участието си на Australian Open на двойки, където заедно с партньора си Маркос Багдатис (Кипър) ще срещнат Матьо Ебдън (Австралия) и Райън Харисън (САЩ) в първия кръг.