Гремио чака Реал на финала на световното клубно първенство (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Гремио е първият финалист на световното клубно първенство! Бразилският колос надделя над мексиканския Пачука с 1:0 след продължения, тъй като в редовното време двата тима не излъчиха победител. Герой за Гремио стана Евертон, който наниза вратата на мексиканците в петата минута от първото продължение.

Така бразилският гранд чака на финала Реал (Мадрид). Европейският клубен шампион трябва днес да свърши задачата си срещу представителя на домакините от ОАЕ Ал Джазира. Вторият полуфинал е днес с начален час 19:00 ч. българско време.

Стадионът в Ал Аин избухна в началото на първото продължение, когато Евертон се измъкна от бранител на Пачука на левия фланг и влезе навътре. Той преодоля с финтове друг играч на мексиканците и с хубав фалцов удар порази целта за 1:0.

През целия мач положенията се редяха едно след друго пред двете врати, а най-сериозният шанс за Пачука се откри в 80-ата минута. Виктор Гузман получи добро центриране отдясно и намери топката с глава, но тя мина на сантиметри от гредата на Гремио.