Борусия (Д) стартира ударно новата "ера", най-после вкуси успеха (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Борусия (Дортмунд) спечели в Бундеслигата за пръв път от 30 септември тази година! "Жълтите" надвиха Майнц 05 с 2:0 като гост и започнаха успешно новата "ера" с мениджъра Петер Щьогер. Специалистът замени на поста уволнения Петер Бош преди броени дни. Бившият треньор на Аякс записа доста срамни резултати, като отпадна от групите в Шампионска лига без нито една записана победа.

Играчите на Дортмунд обаче изглеждаха преродени под ръководството на Щьогер и нахлуха поне за кратко в топ 4 на Бундеслигата. Сократис Папастатопулос даде глътка въздух на гостите с попадение в 55-ата минута. Тогава след добро центриране Йомер Топрак нацели гредата с глава, а гръцкият национал се оказа най-съобразителен в наказателното поле и порази целта за 1:0.

Дортмунд трепереше през цялото време до края, но Шинджи Кагава реши спора в 90-ата минута. Пиер-Емерик Обамеянг премина покрай стража на Майнц Робин Центнер и подаде към японеца, който нахлу на скорост и отбеляза за крайното 2:0.

С успеха Борусия е временно 4-и с 25 пункта, докато Майнц гравитира около зоната на изпадащите. Тимът на Сандро Шварц е на 15-а позиция с 16 точки.