Гранойерс спечели испанския финал в Вердаско в Гщаад

Испанецът Марсел Гранойерс спечели турнира по тенис на червени кортове в швейцарския град Гщаад с награден фонд 450 000 евро, предаде БТА. Поставеният под номер 8 Гранойерс победи на финала сънародника си Фернандо Вердаско с 6:4, 3:6, 6:3. Така той заслужи първа титла за сезона и втора в кариерата си след дебютния си успех в Хюстън през 2008 година.

С победата 25-годишният Гранойерс си осигури място в топ 40 на световната ранглиста за първи път в кариерата си. Вердаско пък остана с пет титли, като загуби трети финал през този сезон и все още няма трофей през годината.

Гранойерс проби още в първия гейм на мача и запази аванса си до края на първия сет. Във втората част Вердаско дръпна с 3:0 и без особени затруднения изравни резултата в сетовете. В решаващата трета част обаче Гранойерс проби за 4:2 и това се оказа достатъчно за крайната победа.