Говедарци видя 9-голово пловдивско дерби

Локомотив (Пловдив) започна контролите с победа. Възпитаниците на старши треньора Бруно Акрапович разгромиха със 7:2 Марица (Пловдив), показвайки, че нямат жал срещу съгражданите си. Срещата се игра на високопланинската база на клуба в Говедарци.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на Ангел Тосев.

Дъждът от голове започна с попадение на Бирсент Карагарен още във втората минута на срещата. Маричани успяха да възстановят равенството след десет минути. В 37-та и 41-та минута два бързи гола на Елитон Жуниор направиха резултата 3:1. В заключителните минути "жълто-сините" намалиха за 3:2.

През втората част Локомотив излезна с различна единайсеторка. В 48-та минута Димитър Законов с прецизен шут от дистанция вкара за 4:2. В 61-та минута Абделхаким Буна бе изгонен с директен червен картон за удар без топка. В 64-та минута Анте Аралица направи резултата 5:2, а след това асистира на Игор Банович за 6:2. Крайното 7:2 оформи Вилим Посинкович.