Гонзо трепери - Славия прати Черно море сред изпадащите

Черно море изигра силен двубой в столичния квартал "Овча купел", но Славия се поздрави с трите точки, след като тимът на Велислав Вуцов надигра този на Георги Иванов с 1:0, а единственото попадение бе дело на Ливраменто в началото на втората част.

"Моряците" имаха своите шансове в срещата, но така и не успяха да преодолеят солидния в мача Кунчев. Това е и 4-та поредна загуба за тима, който вече се намира в зоната на изпадащите.

Воденият от Гонзо тим има 16 точки, като заради намаляването на формата на първенството през тази година изпадат 4 отбора. Под негово ръководство Черно море няма записани нито гол, нито точка, като вече се заговори за неговото освобождаване от поста.

Славия пък продължава силната си игра през пролетния дял и вече има 23 точки, 7 от които завоювани в първите три кръга. "Белите" се намират на 8-о място.

Срещата започна равностойно, като нито един от двата отбора не установи превес, а Китанов трябваше да се намесва решително при опит да бъде изведен Антонов в наказателното поле. От своя страна в 16-та минута гостите имаха най-чистото положение за полувремето, като Георги Илиев на два пъти успя да стреля, но Златков блокира първия удар, а вторият бе спасен от Кунчев.

Обещаващото начало обаче не се запази, като и двата отбора бъркаха много във фаза нападение, а най-опасно пред Китанов стана в 30-та минута, когато Янчев изведе Попара, но той беше несъобразителен и стреля в аут.

В края на полувремето Кунчев се превърна в герой за своите, след като изби поред удари на Идалго и Георги Илиев, като намесата при изстрела на Идалго беше впечатляваща - Черно море изпусна своя домакин в началото.

На полувремето на терена се появи Ливраменто и именно той се оказа разликата между двата тима в 53-та минута - Галин Иванов проби и центрира отляво, а резервата от движение стреля и успя да насочи топката под гредата. 1:0 за Славия

Черно море се хвръли да обръща развоя на срещата, но Кунчев на няколко пъти се намеси по страхотен начин, а в 71-та минута удар на Божилов бе избит от голлинията от Живко Желев.

"Моряците" се опитаха да натиснат в края, а Гонзо крачеше нервно край тъчлинията, но неговите възпитаници действаха много припряно в нападение и така и не успяха да преодолеят съпротивата на "бялата" защита - 1:0 на стадион "Славия".