Берое нанесе първа пролетна загуба на Етър

Берое остави Етър в зоната на изпадащите, след като го победи с 2:0 на стадион „Хаджи Димитър" в Словен.

Гостите от Стара Загора се възползваха от по-ефективните си действия през второто полувреме, когато именно нанесоха двата си решителни удара срещу „болярите".

Етър досега беше направил добро впечатление с победите 2:1 над Монтана и 1:0 над Черно море във Варна, но трябваше да преклони глава пред устремените „заралии".

Благодарение на успеха си Берое се утвърди на 10-та позиция в класирането с 19 точки от 18 мача, докато Етър остава на 15-то място с актив от 14 пункта - на 3 от спасението.

„Заралии" откриха резултата чрез прекрасно изпълнение на пряк свободен удар на Пламен Крумов в 57-ата минута.

Второто попадение бе реализирано от Венцислав Христов, който беше изведен сам срещу вратаря от Алберто Лоузейро и за първи път записа името си сред голмайсторите за Берое.

Така възпитаниците на Тенчо Тенев продължават отличния си поход през пролетта, като до момента са непобедени и записаха първата си победа. Досега играчите от Стара Загора имаха две нулеви ремита с Ботев (Враца) и с шампиона Лудогорец.

Националът на Мозамбик Джери Ситое, който получи картотека от БФС едва тази седмица, дебютира за Берое в 76-ата минута на мястото на Елио Мартинс.