Гол в последните секунди спаси Славия срещу Любимец

Втородивизионният Любимец бе на път да хвърли бомбата в първите 1/16-финални срещи от турнира за Купата на България, след като малко не му достигна да стигне до сензационна победа при домакинството си на "белите".

Футболистите от малкия пограничен град поведоха с 1:0, а след това и с 2:1, като този резултат се задържа почти до края на мача, но в крайна сметка Славия успя да се добере до равенството с гол в последните секунди.

Домакините от Любимец откриха резултата още в 12-ата минута. Антон Огнянов центрира в наказателното поле на Славия, където най-съобразителен бе Илиян Трифонов, който засече топката в мрежата на "белите" за 1:0.

Възпитаниците на Мартин Кушев изравниха в самото начало на второто полувреме (46'), а точен бе Здравко Лазаров, който се разписа от дузпа.

Радостта на "белите" обаче не тря дълго, защото само шест минути по-късно (52') Любимец отново излезе напред в резултата след попадение на Мартин Димов.

И когато всички на стадиона в Любимец се настройваха за празник, Славия успя да стигне до равенството с гол на Радослав Димитров в даденото от главния съдия продължение на мача (90+3').

Така двата отбора оставиха развръзката за реванша, който ще се проведе на 24 или 25 ноември.