Гол в края съхрани шансовете на Монтана

Новакът в "А" група Пирин (ГД) взе крехъв аванс в борбата за класиране на 1/8-финал за Купата на България, след като днес воденият от Тенчо Тенев отбор се наложи с 3:2 над гостуващия Монтана.

Още до почивката резултатът бе 2:0 в полза на Пирин, но през вторите 45 минути монтанци съумяха да съкратят пасива си, вкарвайки две важни попадения на чужд терен.

Васил Панайотов и Георги Петров вкараха за Пирин през първата част, което и постави под сериозна опасност класирането на Монтана в следващата фаза.

След почивката обаче гостите също показаха зъби. В 62' Мирослав Антонов намали на 2:1, но в 86' Петър Лазаров вкара трети гол за домакините, който доближи Пирин до следващата фаза.

Изключително важен за Монтана бе голът, който Мартин Сечков вкара за 3:2 минута преди края на редовното време. Сечков засече центриране на свой съотборник и с глава увеличи неимоверно шансовете на монтанци за класиране напред.