Гол от дузпа донесе успех на Ботев на старта

Макар и раздиран от сериозни проблеми и с почти изцяло прекроен състав спрямо миналия сезон, отборът на Ботев Пловдив потегли с победа в новото първенство на България.

Воденият от Велислав Вуцов отбор спечели с 1:0 срещу гостуващия Локомотив София на базата в Коматево, като единственият гол отбеляза очакващият трансфер Юнес Хамза. Тунизийският таран се разписа от дузпа през първата част, носейки три точки на "жълто-черните" още в началния кръг на шампионата.

Гостите от Локомотив завършиха срещата и с човек по-малко, след като Даниел Гаджев бе изгонен от игра минути преди края.

Макар и очаквайки трансфер в чужбина, Юнес Хамза оглави атаката на Ботев в днешния ден. Милен Гамаков и Лазар Марин започнаха по двата фланга, докато Цветелин Чунчуков действаше в близост до тунизиеца. Мариян Огнянов и Божидар Васев започнаха като вътрешни халфове.

Петър Димитров оглави атаката на Локомотив в днешния ден, а Александър Манолов, Антонио Ливраменто и Владислав Романов трябваше да атакуват от втора позиция. Иво Иванов и Даниел Гаджев пък стартираха в средата на терена за "железничарите".

Още в 15' Цветелин Чунчуков бе спрян непозволено в наказателното поле и главният съдия Никола Попов без колебания отсъди дузпа. От бялата точка Юнес Хамза бе точен, въпреки добрата намеса на вратаря на столичани Божидар Митрев - 1:0.

4103648

Малко по-късно столичани бяха близко до изравняването след добра контраатака. Йордан Тодоров влезе в наказателното поле, но се забави и беше блокиран от Лазар Марин.

До края на полувремето Румен Трифонов на два пъти отправи далечни удари към вратата на Михаил Иванов, но без резултат.

4103647

В 76' вратарят на столичани Божидар Митрев спаси чист гол след удар на младия Цветелин Чучунков, който открадна топката от Румен Трифонов и се озова сам срещу Митрев.

В самия край на мача дефанзивният полузащитник на Локомотив Даниел Гаджев в рамките на малко повече от една минута извърши две груби нарушения и получи жълт картон, втори жълт картон и съответно червен картон.