Гол на Иван Иванов прати Партизан в групите (Видео)

Иван Иванов е герой в Сърбия и в Партизан, след като класира „гробарите" за първи път в груповата фаза на Лига Европа!

Българският бранител бе точен с глава с 76-ата минута и донесе победата с 1:0 над Трьомсо, като сръбският гранд се класира напред при общ резултат 3:3, но повече вкарани голове на чужд терен.

В Сърбия този мач бе определен като най-важният за сезона за Партизан и треньора Владимир Вермезович. Футболистите му започнаха предпазливо срещата, но сякаш прекалено много предаваха инициативата на гостите от Швеция, които бяха подчертано по-активни в атака.

След почивката обаче и домакините започнаха да тестват вратаря на съперника си, като с пропуски се отчетоха Илич, Томич и Митрович.

В 71-ата минута бе сътворен най-големият пропуск, когато Иван Иванов с глава прати топката в горната греда. 5 по-късно обаче българинът се реваншира с чудесен отскок и прецизен удар, който не остави шансове на противниковия голкипър - 1:0 и победа за Партизан.

Така за втори път в кариерата на бранителя му се отдава шанса с попадение с глава да класира отбора си за груповата фаза на Лига Европа. Преди 3 години при последния пробив на ЦСКА в турнира именно Иванов донесе победата на "червените" с 2:1 над Динамо в Москва.