Борис Галчев и Живко Миланов очаквано отпаднаха от Лига Европа

снимка: Guliver/Getty Images

Живко Миланов и неговият Васлуй не можаха да сътворят подвиг и да отстранят италианския гранд Интер, въпреки че близо час играха с човек повече на стадион „Джузепе Меаца".

В крайна сметка срещата завърши 2:2, като „нерадзурите" на два пъти изравняваха резултата, а последният им гол падна във втората добавена минута на редовното време.

Българският бранител така и не попадна сред титулярите на Васлуй, а и не получи шанс да се появи в игра в течение на срещата. С общ резултат 4:2 Интер продължава напред към груповата фаза на Лига Европа.

Вратарят на „нерадзурите" Лука Кастелаци получи червен картон в 33-ата минута за нарушение в собственото му наказателно поле срещу останалия очи в очи с него Антал. Последва естествено дузпа в полза на гостите, която бе реализирана от Станциу - 0:1. Междувременно младият страж Белец заастана на вратата на Интер, а мястото му бе отстъпено от Антонио Касано, който дебютираше в Лига Европа.

Другият нападател на домакините - Родриго Паласио - отново показа, че се намира в отлична форма и се разписа за 1:1 в 76-ата минута. Той бе сред реализаторите и в първия двубой, когато Интер спечели с 2:0.

В 79-ата минута обаче Варела отново даде аванс на Васлуй, за да се наложи на Фреди Гуарин да изравнява повторно в 92-ата, фиксирайки крайното 2:2.

Друг българин в плейофите на Лига Европа - Борис Галчев - също трябваше да претърпи разочарование със своя Динамо Букурещ при гостуването на Металист в Харков. Румънският гранд загуби с 2:1 и с общ резултат 4:1 очаквано бе отстранен от четвъртфиналиста в миналогодишното издание на турнира.

Галчев изкара само едно полувреме на терена, след като бе заменен от по-офанзивно играещия Филип. Резервата на българина обаче си изкара червен картон в 82-ата минута и не можа да помогне на своите.

Головете за Металист отбелязаха Бланко и Кристалдо, а за Динамо бе точен Кюртеан.