Гол №100 за Кака и брилянтен старт за Милан

Милан започна годината по най-добрия възможен начин новата 2014 година, записвайки най-убедителната си победа в Серия А през настоящата кампания, печелейки с 3:0 на „Сан Сиро“ срещу коравия тим на Аталанта.

Мачът ще остане специален за бразилския плеймейкър Кака, който вкара откриващия гол в 35'. Това се оказа и гол №100 за клубната легенда, като той отпразнува с фланелка, на чийто гръб беше изписано числото 100.

С първата ситуация за домакините през втората част Кака отново беше точен в 65', а крайният резултат беше оформен от младия Бриян Кристанте, който записа първия си мач като титуляр.

В стартовия състав на тима липсваха Балотели, Пацини, Поли, както и контузените Монтоливо и Ел Шарави, но отборът записа отличен двубой и се поздрави с успеха. Така Милан се изкачи на 10-о място с 22 точки, но все още изостава от 3-ото място със 17 пункта.

Дебют за тима записа Адил Рами, който премина в тима през зимата и записа първи минути от началото на септември насам. Той излезе с №13, който преди това принадлежеше на Алесандро Неста.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на Милан, но “росонерите“ се отчетоха с една дузина пропуски, като по традиция Робиньо се отчете с две неточни отигравания в близост до вратата. След него пък дебютантът Кристанте нацели гредата.

Все пак в 35' при една от редките си възможности за контраатака Милан откри. Робиньо напредна през центъра и пусна отличен извеждащ пас за Кака, който хладнокръвно овладя и матира Консили за 1:0. “Курва суд“ пък наруши мълчанието си и аплодира Кака за 100-тния му гол.

След почивката Абиати се превърна в герой за домакините, след като парира няколко отлични удари на Чигарини, Денис и Кармона. Аталанта натисна много в началните минути, а съдията дори отмени гол на Раймонди.

С първата си възможност обаче Милан успя да поведе. Малко след като влезе на терена Марио Балотели успя да да мине през защитата на гостите и с прецизен пас намери Робиньо на 2 метра от вратата. Той не успя да овладее, но издънката му се превърна в асистенция за Кака, който за втори път остави без шансове вратаря на Аталанта.

Това уби устрема на отбора от Бергамо, който до края на мача не се отчете с нито една сериозна опасност, а в 67' Кристанте се отчете с фамозен удар от 20 метра, който попадна в долния ляв ъгъл – 3:0 и прекрасна победа за Милан.