Гингам триумфира с Купата на Франция

Гингам спечели за втори път купата на Франция по футбол, след като се наложи с 2:0 над Рен на "Стад дьо Франс" в повторение от финалния двубой през 2009 година.

Опашкарите от Лига 1 обаче все още не са запазили статута си на елитен тим, въпреки че са с четири точки аванс от изпадащите.

Джонатан Мартинс Перейра и Мустафа Ятабаре вкараха в двете полувремена в полза на Гингам, който победи Рен с 2:1 на финала преди точно пет години. Перейра се разписа със страховит удар в горния ъгъл на вратата на Рен само осем минути преди последния съдийски сигнал за първата част на срещата, след като удар с глава на Мандан беше отбит в неговите крака.

Ятабаре вкара второто попадение в полза на Гингам още в първата атака за втората част, когато той добави с глава перфектно центриране на Стеевен Лангил.

Рен не успя да се противопостави на съперниците си и загуби отново финала за купата на Франция. За последен път тимът е печелил трофея от този турнир преди цели 43 години.