Германски хеттрик откъсна Челси на 4 точки

Отборът на Челси се откъсна на 4 точки пред втория Арсенал във временното класиране на английската Висша лига, след като днес „сините“ постигнаха очакван успех с 3:1 при визитата на Фулъм в среща от 28-ия кръг. Същевременно Арсенал загуби гостуването си на Стоук Сити на „Британия“, което и отдалечи „топчиите“ от върха.

Хеттрик за Челси наниза германският национал Андре Шюрле, като две от асистенциите бяха записани на сметката на намиращия се в отлична форма Еден Азар. Това бе и първо поражение за новия мениджър на Фулъм Феликс Магат в Премиършип.

Така Челси събра актив от 63 точки на сметката си, докато Арсенал остава втори с 59. Трети е Манчестър Сити с 57 пункта, но и с важната уговорка, че „гражданите“ са с цели два мача по-малко от лидерите. Утре Манчестър Сити излиза срещу Съндърланд във финалния двубой на Кепитъл Уан Къп на „Уембли“.

Жозе Моуриньо постави Фернандо Торес на върха на атаката, докато Андре Шюрле, Оскар и Еден Азар стартираха в близост до испанския таран. Рамиреш и Неманя Матич действаха в средната линия, а Давид Луис, Франк Лампард и Вилиан останаха на пейката. Иванович, Тери, Кейхил и Аспиликуета оперираха в отбрана пред Петър Чех.

Феликс Магат остави сънародника си Люис Холтби на пейката, а Дарън Бент оглави атаката на „котиджърс“. Клинт Демпси, Касами и Дежага атакуваха от втора позиция.

4069846

Първата част на „Крейвън Котидж“ протече сравнително успешно за Фулъм, имайки предвид, че домакините не допуснаха попадение в мрежата си.

Още в 3' Фулъм можеше сензационно да открие резултата, но Клинт Демпси пропусна от чиста позиция. Касами центрира от левия фланг, а американецът с глава не вкара от чиста позиция.

4069845

Челси отговори десет минути по-късно, когато пред „сините“ също се откри страхотен шанс. Маартен Стекеленбург се забави твърде много с отиграването на топката, но в крайна сметка успя да попречи на Торес да открие.

В добавеното време на първата част, отново Стекеленбург трябваше да се намесва. Фернандо Торес спря топката на гърди и стреля, но холандският страж спаси.

През вторите 45 минути обаче логичното се случи, а Челси установи контрол над срещата.

4069844

В 52' резултатът на „Крейвън Котидж“ бе открит, а Андре Шюрле реализира първия си гол в мача. Германецът се възползва от неуспешен опит на Фулъм за изкуствена засада, оползотворявайки асистенция на Еден Азар за 0:1.

Между 64' и 68' Андре Шюрле оформи и хеттрика си, слагайки точка на спора. Първо германецът удвои, а нова асистенция записа Еден Азар. Белгиецът пусна добър извеждаш пас, а немското крило преодоля Стекеленбург за 0:2.

4069841

Всичко приключи в 68', когато резултатът набъбна на 0:3. Фернандо Торес отигра топката с глава, а Шюрле стреля в очертанията на вратата.

Пет минути по-късно домакините от Фулъм все пак намалиха пасива си. Дарън Бент отклони топката след изпълнение на корнер, а Джон Хейтинга от близка дистанция прониза Чех за 1:3.