Германия удари Ейре шест пъти като гост (ГАЛЕРИЯ)

Националният отбор на Германия буквално се подигра с един от представителите на Евро 2012 - Ейре, като го победи на "Авива Стейдиъм" с разгромното 1:6.

По два гола за Маншафта отбелязаха Ройс (32, 40) и Кроос (61, 83), като вторият се появи в игра през второто полувреме. По едно попадение вкараха Йозил (54) и Клозе (58). Почетното попадение за Ейре отбеляза Коух в 91-ата минути.

Така Германия продължава да е убедителен лидер в група B на световните квалификации за Мондиала в Бразилия през 2014-а година, постигайки най-разгромната си победа днес. Маншафта има 9 точки, докато Ейре има 3, но след два мача.

Срещата започна с превъзходство на гостите, но до откриване на головото шоу се стигна чак в 31-ата минута. Шмелцер пробва удар, който се отби в защитник на домакините, но топката попадна в краката на Марко Ройс и той с чудесен удар направи 0:1.

До края на първата част пък падна само един гол, след като се възползва от перфектно центриране на Боатенг и закова топката във вратата на Уестууд, който не успя да се намеси при центрирането.

През второто полувреме обаче феновете видяха цели 5 гола, като първият бе отбелязан от Йозил, след като плеймейкърът се разписа от дузпа. Тя беше отсъдена в 52-ата минута, след като Клозе беше повален грубо в наказателното поле от О'Деа.

В 58-ата минута пък Германия вече водеше с 0:4 - Тони Кроос направи добър пробив и изведе Клозо отдясно на вратата на Уестууд, като за топнападателя на Бундестима не бе проблем да мушне топката за четвърти път във вратата.

Положението за домакините стана още по-тежко, след като три минути по-късно О'Шеа не успя да избие силно топката при центриране и тя попадна на крака на Кроос, който с мощно воле направи резултата 0:5.

Следващият гол пък падна чак в 83-ата минута, след като резервата в мача Кроос проби чудесно край МакКарти и с мощен удар от 20 метра препарира за шести път Уестууд.

Домакините все пак успяха да стигнат поне до почетно попадение, след като Кеох успя да засече с глава центриране от корнер на Бради - 1:6 за Германия.