Германия схруска Куба на Световното по волейбол

снимка: poland2014.fivb.org

Отборът на Германия постигна първа победа на Световното първенство по волейбол в Полша, след като се наложи с 3-0 (25-16; 25-21; 25-19) гейма над Куба в мач от група Б в Катовице.

Бундестимът успя да си осигури преднина от пет точки при второто техническо на първата част – 16-15, след което не само, че задържа преднината си без никакви проблеми, но дори и увеличи аванса си – 25-16.

След силната си игра в първия гейм Гроцер продължи да тормози кубинците със сервис и в началото на втория и даде преднина от 5-2 на своя тим. Карибският тим намали пасива си на 10-11 след няколко добри начални удара на Уриарте и Витал Хейнен взе таймаут. Последва нов ас на Гроцер и 13-10 за Германия, след което Гроцер с чудесна атака доведе нещата до 16-12. Блокада на Маркус Бьоме сложи край на втория гейм – 25-21.

Третата част бе равностойна до 5-5, след което Германия взе преднина от 8-5, която на втората почивка бе увеличена на 16-12. Бундестимът реши всичко в края на гейма, увеличавайки своя аванс на шест пункта за 21-15 и успя да вземе чиста победа след 25-19.

След този успех немците имат три точки и временно се изкачиха на трета позиция в класирането, докато Куба е на пето място с един пункт.