Германия с класическа победа над Холандия (видео)

Отборът на Германия записа страхотен успех над един от големите си съперници. Немската машина се наложи с категоричното 3:0 над тима на Холандия. Приятелската среща се игра в Хамбург и зрителите по трибуните останаха много доволни от видяното.

Германците наложиха своя начин на игра над един от финалистите на Мондиал 2010. Неуморният с немската фланелка Мирослав Клозе записа много силен мач като вкара гола и подаде за останлите два. По този начин Германия прекъсна негативната си серия от 16 години без победа над Холандия. Миро Клозе пък вече има 63 попадения за Германия, като изостава само с пет от рекорда на Герд Мюлер.

Освен Клозе в атаката на Германия много активни бяха Томас Мюлер и Лукаш Подолски. Холандците пък разчитаха на Хунтелаар, който бе подпомаган от Кайт, Бабел и Снайдер. За холандците отсъстваха играчи като Ван Перси, Ван дер Ваарт и Робен. Все пак това не трябва да служи за оправдание на „лалетата".

Немската машина откри резултата в 15-та минута. Клозе свали по перфектен начин с глава топката на Томас Мюлер, който нахлуваше на скорост в наказателното поле и с удар от въздуха не остави шансове за Мартин Стекеленбург.

Само десет минути по-късно Клозе удвои преднината на домакините. Йозил центрира в наказателното поле и от точката на дузпата с глава немския таран не остави шансове на вратаря. За гостите най-опасното положение бе пропиляно от Дирк Кайт.

След почивката темпото на игра спадна и двамата треньори направиха доста смени. Все пак Холандия се опита да се върне в мача, но Мануел Нойер спаси удар на Райън Бабел. Така се стигна до 66-та минута, когато след перфектно двойно подаване между Клозе и Йозил последния излезе сам срещу вратаря и оформи крайното 3:0