Георги Иванов с престижна победа на силен турнир в Словакия

снимка: Guliver/Getty Images

Единственият атлет, донесъл точка за България на Световното първенство по лека атлетика - Георги Иванов - спечели силния турнир в словашкия град Дубница над Вахом.

Иванов прати гюлето си на 20.25 метра и по този начин се пребори със силната конкуренция в надпреварата „Мемориал Зденка Хърбачка".

Благодарение на резултата от най-силния си опит, българският тласкач победи бронзовия медалист от Световното първенство в Москва Дилън Армстронг от Канада.

Именно представителят на „кленовите листа" бе другият състезател, който успя да преодолее 20-те метра с постижение 20.15.

По този начин Георги Иванов добави още един престижен скалп на сметката си, защото досега не беше побеждавал внушително изглеждащия Армстронг.

На трето място в турнира завърши световният шампион от първенството в Берлин 2009 Крисчън Кантуел от САЩ с 19.89 метра.

Sporta.bg посочва, че това беше първи турнир за Георги Иванов след Световното първенство в Москва, а следващото ще бъде на 29-ти август - Диамантената лига в Цюрих.