Георги Христов разтрогна с Ботев, започва с Левски

снимка: БГНЕС

Голмайсторът на изминалия сезон в "А" група Георги Христов успя да разтрогне своя договор с Ботев Пловдив по вина на клуба. На днешното си заседание Арбитражната комисия към Българския футболен съюз постанови, че Христов вече е свободен агент.

 

Юношата на Марица, който наниза 19 гола в първенството, вече няма да има проблеми да започне подготовка с отбора на Левски. От Ботев обаче обявиха, че ще обжалват решението на Арбитража.

 

"Канарчетата" няма да получат компенсация от 200 000 евро, които бяха записани в договора на нападателя, след като днес играча успя да разтрогне по вина на клуба.

 

Христов бе обща собственост на пловдивските Марица и Ботев. /БГНЕС