Гасол с 23 точки за успех на Лейкърс над Юта

Голдън Стейт победи със 101:100 като гост срещу Атланта в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Андре Игуодала вкара решаваща тройка със сирената, а Дейвид Лий реализира 23 точки за осмата поредна победа в полза на Уориърс.

Стивън Къри добави още 22 точки и 9 асистенции в полза на отбора от Калифорния. Клей Томпсън пък пък реализира 21 точки за намиращият се в отлична форма състав на Голдън Стейт.

В четвъртия период гостите преодоляха изоставане от 15 точки. Бившият играч на българския шампион Лукойл Академик - Перо Антич, завърши с рекордните за кариерата си 16 точки за Атланта.

Домакините имат шест победи в последните си осем двубоя. Пау Гасол вкара 23 точки и овладя 17 борби за победата на Лос Анджелис Лейкърс със 110:99 у дома срещу Юта.

През настоящия сезон "езерняците" са започвали мачовете си с общо 18 различни състава. Гостите от Солт Лейк Сити изоставаха през по-голямата част от двубоя, но опитаха финален щурм, който свали разликата до едва четири точки в края.

Въпреки това две тройки на Джоди Мийкс и Кендъл Маршъл осигуриха успеха в полза на Лос Анджелис. Гордън Хейуърд вкара 22 точки в полза на Юта.

Лос Анджелис Клипърс победи със 119:112 навън срещу Далас. ДеАндре Джордън реализира рекордните за кариерата си 25 точки.

Една от звездите на отбора от Калифорния - Крис Пол, ще бъде извън игра над месец заради контузия в рамото. До почивката той игра и реализира 19 точки, а в третия период напусна с травма, посочва БТА.