Гарет Бейл: Юнайтед трябва да атакува

снимка: Guliver/Getty Images

Една от големите звезди на Тотнъм Гарет Бейл заяви, че иска да види как Манчестър Юнайтед непрестанно напада Барселона и не им дава шанс да играят своята игра в днешния финал на Шампионската лига. Според младият уелсец това е единственият шанс на „червените дяволи" да победят каталунския колос.

Очаква се, че Юнайтед ще се опитат да отмъстят на Барса за 2009-та година, когато на финала в Рим те загубиха с 2:0. Това, както и стила на игра на каталунците е накарало Бейл, който тази година спечели титлата за играч на годината в Англия, да посъветва Фъргюсън да прати целия отбор в нападение.

Според него само истински нападателният футбол може да помогне на „червените дяволи" да спечелят, защото това ще бъде много оспорван мач и е много възможно всичко да се реши от една грешка.

„Мачът ще бъде много оспорван. И двата отбора са шампиони на страните си. Според мен Барселона ще спечелят, защото играят прекрасен футбол и Юнайтед ще имат много трудности опитвайки се да ги спрат. Ще бъде интересен мач- да се види как „червените дяволи" ще се противопоставят на каталунците, дали ще атакуват или ще се пазят", заяви Бейл пред Goal.com.

"Ако зависи от мен аз бих изпратил всички в атака. Това е финал, последния мач за сезона, като единственият начин да се спечели е да се вкарат голове. А единствения начин да вкараш на Барса е да ги натиснеш много сериозно", добави той.

Уелският национал, който успя да изведе своят отбор до четвъртфиналите на Шампионската лига през техния дебютен сезон, каза, че много му се иска да бе част от това футболно шоу, но според него десният защитник на Барса Даниел Алвеш няма да му позволи да играе и секунда с топката.