Гана срази Гвинея и достигна деветия си финал за Купата на Африка (ВИДЕО)

Четирикратният шампион Гана достигна до деветия си финал в турнира за купата на африканските нации след победа с 3:0 срещу домакините от Екваториална Гвинея.

Ганайците решиха почти всичко в срещата още преди почивката. В 42-ата минута Джордън Аю откри резултата в полза на Гана след точно изпълнение на дузпа, а в добавеното време на първата част Уакасо Мубарак удвои аванса на ганайския отбор.

Четвърт час преди края на двубоя Аю вкара третия и последен гол в мача.

В 81-ата минута двубоят беше прекратен за около 40 минути, след като стотици привърженици предизвикаха сериозни безредици. Хеликоптер пристигна на стадиона в опит да възстанови реда по трибуните. Запалянковците на Гана бяха изведени при засилена полицейска охрана.

Гана се класира на финал в турнира за първи път след 2010 година. "Черните звезди" се надяват да прекъснат периода от 33 години без спечелена купа на Африка.

В мача за титлата в неделя ганайците ще играят срещу Кот Д'Ивоар.

В срещата за третото място Екваториална Гвинея ще срещне Демократична Република Конго.