Галашек подписа с Борусия (М)

снимка: БГНЕС

Томаш Галашек се завърна в Бундеслигата след по-малко от шест месеца, след като подписа с Борусия Мьонхенгладбах. 35-годишният чех напусна през лятото Нюрнберг, за да завърши кариерата си в Баник Острава, но не можа да устои на изкушението да се завърне в германския футбол.


„Това беше едно от най-трудните решения в живота ми и не само във футбола. Пристигнаха оферти и пак получих възможността да играя на най-високо ниво, но и да бъда близо до семейството си. Съжалявам само за това, че оставям Баник." заяви Галашек.