Габриела Петрова с победа на Европейското по лека атлетика

Водещата българска атлетка в тройния скок Габриела Петрова записа впечатляваща победа по време на Европейското отборно първенство в Стара Загора.

В десетата дисциплина от програмата за първия състезателен ден Петрова спечели първото място с 14,85 м.

Постижението е изравнен рекорд на еврошампионатите, но заради попътния вятър, който бе 2,5 м няма да бъде вкарано в ранглистата.

Драматична победа на 1500 м постигна Митко Ценов. С феноменален финален спринт той успя да излезе от трето на първо място буквално в последните сантиметри. За успеха той постигна резултат от 3:46,31 мин.

Силвия Дънекова бе безапелационна в коронната си дисциплина 3000 м с преп. Тя финишира първа с 9:43,34 мин. Атлет №1 за 2014-а Георги Иванов се нареди на второ място на гюле с 20,18 м.

Мъжката щафета 4 х 100 м финишира трета, а дамската бе декласирана заради предаване извън зоната, посочва "Стандарт". В генералното подреждане след първия ден и 21 дисциплини начело е Дания 117 т, пред Унгария - 114,5 и България - 108.