Фулъм унищожи Нюкасъл в Лондон, Демпси с хеттрик

Лондонският Фулъм разби Нюкасъл на своя „Крейвън Котидж" с 5-2 и нанесе сериозен удар по самочувствието на „свраките". Гостуващият отбор беше неузнаваем, като едва ли поражението може да се оправдае с липсата на контузения Стивън Тейлър и играещия за Сенегал за Купата на африканските нации Демба Ба.

По време на мача излезе информация, че Макси Лопез е останал извън състава на Катаня за мача с Удинезе, тъй като се е съгласил да премине под наем във Фулъм, като през лятото това може да стане за постоянно.

Първото полувреме на мача не предполагаше такъв развой на мача. Нюкасъл владееше инициативата в мача и заслужено поведе в края на полувремето. Бен Арфа намери с хубав пас Дани Гътри, който напредна и с красив шут от границата на наказателното поле реализира за 0-1.

Второто полувреме започна вихрено за „котиджърс". В 51-та минута съдията отсъди спорна дузпа за домакините за нарушение на Сантон срещу Деймиън Дъф, въпреки че останаха съмнения, че нарушението е извън наказателното поле. Мърфи реализира наказателния удар и изравни резултата.

В 59-та минута футболистие на Фулъм направиха пълен обрат в срещата. Джонсън подаде надясно към Замора, който нахлу в наказателното, стреля в далечния ъгъл, но Крул спаси. За негово съжаление топката попадна в краката на Клинт Демпси и той реализира за 2-1. В 65-та минута отново американецът отбеляза за 3-1, а 3 минути по-късно Боби Замора увенча добрата си игра с гол от дузпа, отсъдена за нарушение на Уилямсън срещу Джонсън.

В 85-та минута Хатем Бен Арфа намали пасива на „свраките". Той проби в наказателното отдясно, излъга Рийзе и с хубав удар по земята реализира за 4-2. В 89-та минута Фулъм отбеляза ново попадение. Клинт Демпси се възползва от хубав пас на Замора, поведе си топката и с нисък удар препарира Круул и отбеляза своето трето попадение, като се превърна в първия американец с хеттрик във Висшата лига.

Благодарение на победата, Фулъм се изкачи на 12 място с актив от 26 точки, докато Нюкасъм за сега е 6-и с 36 точки.