Астън Вила надигра Уулвс във вълнуващ двубой на "Молиню"

Астън Вила със Стилиян Петров в състава си спечели гостуването си на стадион „Молиню" срещу Уулвърхямптън с 3:2, а Роби Кийн реализира две попадения за победителите срещу бившия си клуб.

Ирландецът вече има цели шест попадения в последните си пет двубой срещу „вълците", с които започна кариерата си в английския шампионат.

Мачът се разви вълнуващо за феновете на стадиона и бе изпълнен с обрати, като домакините доиграха срещата с десетима души заради глупаво грубо нарушение на Кайл Хенри, който получи директен червен картон за удар без топка.

Дарън Бент бе повален в наказателното поле от Кристоф Бера, който закъсня с шпагата си и донесе дузпа за гостите. Потърпевшият се нагърби с изпълнението и хладнокръвно откри резултата в 11-ата минута.

За щастие на домакините, те успяха да се възползват от липсата на концентрация в защитата на Вила, която допусна пълен обрат до почивката, и то след попадения от близка дистанция.

В 21-ата минута Кайтли направи хубав пробив отдясно и навлезе в наказателното поле, след което финтира Кларк и с прецизен изстрел не остави шансове на Шей Гивън - 1:1.

В 31-ата пък бранителите на „виланите" не се ориентираха при изпълнението на корнер и позволиха на цели двама противникови играчи да стрелят от по-малко от пет метра. Роджър Джонсън засече центрирането от ъгловия удар и насочи топката към вратата, а малко пред голлинията тя бе довкарана от Едуардс - 2:1.

След почивката темпото на игра спадна, но въпреки това зрителите се насладиха на изпълненията на Роби Кийн, който с двата си гола спечели трите точки за Вила.

Първо в 51-ата минута ирландецът дебнеше на границата на пеналтерията и след изчистването на топката, тя стигна до него. Кийн моментално я овладя и я прати към вратата, а след неубедителна намеса на вратаря Уейн Хенеси, резултатът бе изравнен - 2:2.

Хенри направи много грубо нарушение четвърт час преди края, като изрита Олбрайтън в корема, след като преди това го бе хванал за гушата и съвсем резонно бе изгонен директно.

В 85-ата минута Кийн отново бе заел позиция около дъгата на наказателното поле и и след като ново центриране беше изчистено от Джонсън, кълбото стигна до ирландеца и той с мощен шут разстреля Хенеси за крайното 3:2.

Астън Вила се покачи до 11-ата позиция, благодарение на успеха и вече има 27 точки, колкото е активът и на Съндърланд. Уулвс вече е в зоната на изпадащите, след като остава с 18 пункта и има по-слаба голова разлика от Блекбърн.