Фулъм измъкна точка при домакинството на Евертън

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Фулъм се спаси от четвърта загуба от началото на сезона в Премиършип, след като днес "котиджърс" изковаха равенство 2:2 при домакинството на Евертън в мач от 10-ия кръг на първенството.

Маруан Фелаини блесна за гостите с два гола през втората част, докато точен за "котиджърс" в самото начало бе Брайън Руис, макар и попадението да бе зачетено като автогол на Тим Хауърд. Точката за Фулъм спаси резервата Стийв Сидуел, който се разписа в края.

Българският таран на домакините Димитър Бербатов изигра 90 минути за своя тим, като през втората част имаше добър шанс да се разпише. Тим Хауърд обаче се намеси майсторски.

Димитър Бербатов очаквано стартира като титуляр в схемата на Мартин Йол, като близо до българина отново действаше Брайън Руис. Александър Качаниклич и Деймиън Дъф стартираха на двете крила, докато в средата започнаха Мамаду Диара и Крис Беърд.

В атака за "карамелите" започнаха Никица Йелавич и Кевин Миралас, докато Маруан Фелаини и Стивън Пиенаар действаха от по-задна позиция.

Срещата започна по-добре за гостите от Ливърпул, като Евертън бе близо до гол в първите четири минути. Лиън Озмън и Никица Йелавич внесоха смут в отбраната на Фулъм, но "котиджърс" се отърваха от попадение.

Нещата бързо се пренесоха пред пазената от Тим Хауърд врата, а в 7' Фулъм откри резултата. Брайън Руис изпълни пряк-свободен удар пред вратата на Евертън, а след контакт и с Тим Хауърд, топката влетя в мрежата - 1:0.

Две минути по-късно шанс да изравни пропиля Маруан Фелаини, чийто изстрел бе отразен от Марк Шварцер, като домакините отговориха минутки по-късно. Бербатов задържа добре топката и намери Саша Рийтер, чийто изстрел бе блокиран от Ягиелка. Йон-Арне Рийзе опита добавка, но норвежецът стреля право в Тим Хауърд. В 29' фрапантен пропуск направи Маруан Фелаини, който не успя да се възползва от щастлив за него рикошет пред вратата на Фулъм.

Втората част започна добре за "карамелите", които възстановиха само десет минути след почивката. Кевин Миралас блесна с добър пробив и подаване към Фелаини, който умело насочи топката зад Марк Шварцер - 1:1.

В 58' Димитър Бербатов бе изключително близо до нов гол с екипа на Фулъм, но Тим Хауърд показа класа. Българинът напредна по диагонала, обърна се и стреля, но бившият страж на Манчестър Юнайтед отрази.

В 71' Евертън съумя и да излезе напред в резултата. Автор на попадението отново бе Маруан Фелаини, който брилянтно овладя една топка и с чудесен завършек матира Марк Шварцер за 1:2. В 82' белгиецът бе близо и до отбелязването на хеттрик, но ударът му срещна една от гредите.

В самия край на двубоя воденият от Дейвид Мойс отбор изпусна победата, допускайки изравнително попадение. Рийтер центрира в наказателното поле на Евертън, като Димитър Бербатов не успя да засече кълбото. То обаче попадна в Стийв Сидуел, който вкара за крайното 2:2 и зарадва трибуните на "Крейвън Котидж".