Франсетата ни отупаха на волей насред Варна

Мъжкият национален отбор на България по волейбол претърпя седма загуба във Волейболната лига на нациите, след като отстъпи на Франция с 0:3 (21:25, 20:25, 23:25) в среща от група 16 на надпреварата, изиграна в Двореца на културата и спорта във Варна.

Тимът на Франция излезе срещу "лъвовете" с най-доброто от състава си. Посрещачът Тодор Скримов получи травма в самото начало на двубоя. Двата тима вървяха равностойно, след което "петлите" се откъснаха и оформиха добра преднина. Волейболистите на Пламен Константинов намалиха преднината на опонентите си, но французите не се отказаха и отново дръпнаха. Българският отбор отново получи шанс да настигне съперника, обаче Кевин Тили и съотборниците му успяха да разстроят посрещането ни и да излязат напред, преодолявайки и блокадите ни. В ключовите моменти българите придобиха повече увереност, но състезателите на Лоран Тили се наложиха и поведоха с 1:0.

Във втория гейм и двата тима тръгнаха без промени в шестицата. Въпреки равностойния старт, шампионите от миналогодишната Световна лига повториха сценария от първата част, като направиха стабилна разлика. "Лъвовете" обаче се бориха със зъби и нокти и отново изравниха резултата. Темпото се запази до 13:12, след което французите натиснаха и инициативата остана в техните ръце. До края "петлите"

В третатa част Лоран Тили извади от игра Никола Льо Гоф и Бенжамен Тонюти, Краси Георгиев пък влезе в игра за България. След първото техническо прекъсване нашите поведоха, но не за дълго. Играта на нерви продължи до средата на гейма, контраатака на Валентин Братоев донесе 15-а точка за българския тим. След това положението на терена се запази, но в най-важните моменти французите буквално  "изправиха" косите на "трикольорите". Въпреки борбата на "лъвовете", "петлите" измъкнаха успеха в гейма с минимална разлика, и в мача с крайното 3:0.

Най-резултатен бе Валентин Братоев с 9 точки (2 аса), по 8 добавиха Светослав Гоцев, Розалин Пенчев и Николай Учиков. За Франция Жан Патри приключи с 16 точки (4 блокади, 1 ас).

Така "лъвовете" заемат 12-та позиция в класирането с 9 точки (3 победи, 7 загуби), а французите оглавяват таблицата с 25 точки (8 успеха, 2 поражения).

Днес националите ни се изправят срещу Канада, а Франция - срещу Бразилия. Мачовете са съответно от 18:30 ч. и 15:30 ч.