Французите разочаровани от отпадането, но доволни от себе си

В лагера на Франция бяха разочаровани от поражението от Германия на четвъртфиналите на Световното първенство 2014, което коства отпадане на "петлите".

Единственото попадение в срещата вкара Матс Хумелс още през първата част, но въпреки загубата французите останаха доволни от представянето си.

"Бяхме близко до победата. Загубихме с 0:1 с гол от статично положение. Направихме много добри минути през второто полувреме, през първото не беше така. Можеше да се представим още по-добре.

Но трябва да бъдем горди от представянето ни. Ние сме млад отбор, който стигна до четвъртфиналите след доста време. Опитахме много неща, но техният вратар направи своя мач. Завършихме по-добре от тях физически. Към края на мача те имаха крампове. Просто ли липсваше гол", сподели Карим Бензема след мача.

"Жалко е, защото направихме прекрасни неща. Жалко е да се спрем на този толкова хубав път, след като почувствахме вкуса на победите. Тъжна е тази вечер, липсваше ни ефикасност.

Те също нямаха много положения, те имаха много ефикасност при едно стататично положение. Хвърлихме всички оръжия, но това не беше достатъчно. Много сме разочаровани", добави Матийо Валбуена.

"Атмосферата е доста тежка, с тъга. Разочаровани сме, защото направихме добър мач. Въпреки всичко направихме добри неща, показахме хубаво лице и не ни липсваха големи неща срещу един голям европейски отбор. Има много тъга. Сега трябва да се изчистим от всичко това и да се възстановим за Европейското първенство", подчерта стражът Уго Лорис.